Skip to main content
Radio RebeliantPablo Morales

#Pablieton Jak to Wąsik z Kamiński z korupcją walczyli… Obalamy mity propagandy PiS

By 27 stycznia, 2024No Comments

W rankingu Transparency International “Corruption Perceptions Index”, który kompleksowo ocenia stan tego zjawiska na świecie – w roku 2015, zatem za czasów rządów PO, Polska zajmowała w nim 29 miejsce. Kiepsko?

Uważajcie zatem:
W roku 2007, czyli na początku przygody Platformy z rządem, byliśmy notowani na miejscu 61. Czyli po ośmiu latach nasz ranking podniósł się o 32 pozycje. To jest znaczący awans. Przyznacie?

I to dziedzictwo zostało powierzone w ręce naszego cudownego duetu: Maciek i Mariusz. Duetu o którym prezydent i jego nadprezydent mówią, że „wyplenili w Polsce korupcję”. Na tym polu są podobno demonami sukcesu!

To przyjrzyjmy się danym… Suchym, beznamiętnym, niepolitycznym.
Jak zatem wygląda stan Corruption Perceptions Index za rok 2022? Ciągły spadek? Same sukcesy?
Nie uwierzycie!!! „Awansowaliśmy” z miejsca 29 na… 55. Tak, tak pięćdziesiąte piąte!
Jeszcze raz porównajmy dokonania rządów na tym polu. Tak dla jasności:
– rząd PO-PSL – spadek z miejsca 61 na 29
– rząd PiS – wzrost z miejsca 29 na 55.

Czyli w zasadzie wróciliśmy do punktu wyjścia. Dzięki wytrwałej, okupionej więziennymi cierpieniami pracy Wąsika i Kamińskiego wyprzedziły nas takie kraje jak: Kostaryka, Rwanda, Vanuatu, Senegal, Gujana… Mało wam? Przed nami jest nawet Białoruś i Kolumbia. Tak, tak. Dawne królestwo Escobara!

Jak może być inaczej w kraju w którym zinstytucjonalizowana przez partię-matkę korupcja była elementem politycznego systemu? Nijak nie da się bronić dorobku tych przestępców… Postawię tezę, że to właśnie dzięki ich działaniom w Polsce korupcja rozrosła się. Ponownie stała się problemem społecznym.

Kamiński i Wąsik rozbudowali zatem korupcję w Polsce. Wynieśli ją na wyżyny politycznej sztuki. Stało się tak, ponieważ mieli zaklejone cementem jedno oko. To które winno patrzeć na działania władzy…

Autor:

PABLO MORALES

Ideologiczny Meksykanin, twitterowicz z urodzenia. Antysemetryczny typ do cna przeżarty Unią Europejską, demokracją i wolnością słowa.

Leave a Reply